Slavíme 1. narozeniny!
1. 10. 2021

Jsem HR do práce dnes slaví jeden rok své existence. A oslavy budou pořádné. K prvnímu výročí jsme si pro vás připravili povídání s hlavou projektu Klárou Bosákovou. Jak se zrodila myšlenka tohoto projektu? Co vidí, jako největší přínosy? A jaké má plány do budoucna? Vše se dočtete v rozhovoru.

Dnes je to přesně rok, co vzniklo Jsem HR do práce. Jak jej vnímáš ty? Jako portál, jako klub, nebo jako servis pro personalisty?

Osobně v tom vidím všechny tři zmíněné věci, tedy jak portál, tak i klub či servis.

Členové Jsem HR do práce si k nám chodí nejen pro aktuální a hodnotné informace, ale zároveň mají přehled o tom, co řeší personalisté v jiných firmách nebo se radí s našimi odborníky.

Snažíme se být pro personalisty oporou v pořád se měnící oblasti pracovního práva. Zároveň je chceme inspirovat a motivovat, aby zvládli každodenní pracovní starosti. Zkrátka aby Jsem HR do práce bylo místo, kde najdou to, co potřebují.

Jak se vůbec zrodil nápad něco Jsem HR do práce vytvořit?

Dnešní personalisté, zejména v době coronavirové, potřebují informace hned, srozumitelně a prakticky. Přemýšleli jsme tedy, jak tuto potřebu co nejlépe uchopit a reflektovat.

A tak se zrodil nápad vytvořit platformu, kde bychom mohli rychle reagovat, přinášet fresh informace. Na rozdíl od jiných formátů je náš portál vždy připraven rychle reagovat na aktuální dění.

Před námi je druhý rok fungování. Čekají nás nějaké změny?

Do budoucna si chceme více hrát s formáty, jakými budeme informace předávat. Již máme za sebou vytváření různých grafických listů, videokurzů nebo i podcastů a chceme se posunout ještě dál. Co to přesně bude si zatím nechám pro sebe jako překvapení. Určitě to ale bude stát za to. :)

Pokud někdo ze čtenářů postrádá nějaké téma, jak si o něj může říct?

Pro tento případ mají členové Jsem HR do práce k dispozici poradnu. Tam nám mohou zaslat konkrétní dotaz, který v praxi řeší, nebo i doporučení na téma, které by je zajímalo.

Co bys vybrala jako tu největší výhodu Jsem HR do práce?

To je těžká otázka... Každý člen by nám na to určitě odpověděl jinak. Za mě je určitě cílem Jsem HR do práce usnadnit personalistům práci – ať už v podobě rad, jak se vypořádat s problémy, které řeší, nebo legislativními novinkami. Prostě aby se nemuseli probírat mrakem informací, které po internetu kolují, ale aby se mohli spolehnout na ověřené informace, které navíc najdou pohromadě na jednom místě.  

A na závěr, jak bude Jsem HR do práce své narozeniny slavit?

Určitě si s kolegy připijeme. :) Velký kus práce je za námi, ale ještě větší před námi. Na druhý rok fungování se opravdu těším.

JsemHRdopráce.czNenašli jste téma,
které vás zajímá?

Neváhejte a obraťte se na nás s jakýmkoliv dotazem. Naši odborníci vám rádi odpoví.

Buďte HR do práce!