VZOR: Potvrzení zaměstnavatele na cesty do místa výkonu práce

Od pondělí 1. 3. 2021 platí zákaz cestovat mimo okres bydliště. Výjimka platí pro cesty do zaměstnání. V tom případě je ale nutné mít potvrzení od zaměstnavatele. Stáhněte si právně ověřený vzor potvrzení, vyplňte jej a pošlete svým zaměstnancům. Doporučujeme zaslat toto potvrzení pro jistotu všem zaměstnancům, kteří nepracují z domova.

CHECKLIST: Desatero proti šikaně

Zaměstnavatel by měl učinit vše pro to, aby šikana na pracovišti byla odhalena a její zdroj potrestán. Jak by to ale mělo skutečně v praxi vypadat? Stáhněte si desatero praktických tipů, jak se proti šikaně účinně bránit.

VZOR: Kdy můžete okamžitě ukončit pracovní poměr?

Okamžitě ukončit pracovní poměr lze pouze ze stanovených důvodů, a to jak ze strany zaměstnance, tak ze strany zaměstnavatele. V tomto případě však zaměstnavatel nemusí zaměstnanci nejdříve zaslat vytýkací dopis, jako je tomu v případě některých důvodů výpovědi ve smyslu § 52 zákoníku práce.

VZOR: Návod na růžový formulář

Do lednového papírování již tradičně patří i podepisování ročního zúčtování daně se zaměstnanci. Za současné situace budou ovšem mnozí vyplňovat na dálku. Jaké informace byste jim měli poskytnout, aby se s tímto úkolem poprali? Ke zjednodušenému návodu si nezapomeňte stáhnout podrobný popis, díky kterému se vyhnete chybám.

VZOR: Kdy můžete dát zaměstnanci výpověď?

Zákon limituje zaměstnavatele jen několika důvody, ze kterých mohou dát zaměstnanci výpověď. Mějte při ruce praktický přehled, díky kterému si ověříte, jestli se s pracovníkem můžete rozloučit nebo jaké kroky před tím musíte podniknout.

VZOR: Dohoda o zařazení na sdílené pracovní místo

Od 1. 1. mohou zaměstnavatelé využít novinky v podobě sdíleného pracovního místa. K tomu je nezbytné písemně uzavřít dohodu mezi zaměstnavatelem a dotčenými zaměstnanci. Vzor dohody včetně komentáře k nezbytným náležitostem dokumentu si stáhněte níže.

KALKULAČKA: Přepočet dovolené při změně úvazku

Pokud v průběhu roku dojde u zaměstnance ke změně ve výši úvazku, která ovlivní délku jeho týdenní pracovní doby, je třeba přepočítat i nárok na dovolenou. Díky kalkulačce to zvládnete levou zadní.

JsemHRdopráce.czNenašli jste téma,
které vás zajímá?

Neváhejte a obraťte se na nás s jakýmkoliv dotazem. Naši odborníci vám rádi odpoví.

Buďte HR do práce!